תאונות עבודה

 מהי תאונת עבודה?
על פי חוק הביטוח הלאומי, תאונת עבודה היא אירוע בו אדם נפגע תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו. תאונת עבודה תיחשב ככזאת גם אם ארעה בדרך מהבית לעבודה או בחזרה, כל עוד לא מדובר בסטייה ממשית מהדרך המקובלת.

תאונת עבודה תיחשב כ"תאונה" במידה ומדובר באירוע חד פעמי מוגדר, כגון חבלה.
יחד עם זאת בנסיבות מיוחדות גם "מיקרוטראומה" תיחשב כתאונת עבודה- הכוונה לאינספור פגיעות זעירות כתוצאה מפעולה מסוימת החוזרת על עצמה, למשל: עובד שנוהג להתכופף ולהרים סחורה הלוך ושוב ומאובחן אצלו נזק בגב, יכול להיחשב כנפגע עבודה עקב מיקרוטראומה.

גם התקף לב או אירוע מוחי יכולים להיחשב כתאונות עבודה, וזאת בתנאי שבסמוך אליהם התרחש אירוע חריג שגרם לעובד למתח רב, אשר הוביל להתקף או לאירוע המוחי.

במסגרת חוק הביטוח הלאומי ישנה אפשרות להכרה גם ב"מחלת מקצוע". הכוונה לרשימה של מחלות המנויות בתקנות, כגון הרעלה מחומרים כימיים שונים בעבודה, או נזק לאוזניים כתוצאה מחשיפה לרעש. הזכויות בגין מחלת מקצוע ובגין תאונת עבודה הינן זהות.

מה לעשות במקרה של תאונת עבודה?
• לפנות לטיפול רפואי, רצוי באותו יום, ולציין שמדובר בתאונת עבודה כך שהדבר יתועד במסמכים הרפואיים.
• לקבל אישור מהמעביד על תאונת עבודה (טופס בל-250).
• לשמור תמונות ממקום הארוע ולרשום את פרטי העדים לתאונה, משום שייתכן ויהיה צורך בעדותם בהמשך.
• לפנות לקופת החולים עם טופס בל-250 לצורך פתיחת תיק נפגעי עבודה, ובהמשך על פי הצורך להמשיך בבדיקות ומעקב רפואי.
• לשמור קבלות על הוצאות (טיפולים, נסיעות וכו'). לאחר מכן ניתן לדרוש פיצוי מחברת הביטוח בגין הוצאות אלו.
ומה לא לעשות?
• לא לחתום על מסמכים עבור חברת הביטוח ולא לשוחח עם נציגים של החברה לפני התייעצות עם עורך דין המתמחה בתאונות עבודה. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מעורך דין בהקדם לאחר התאונה.

שאלות נפוצות מתחום תאונות העבודה:
• נפצעתי בתאונת עבודה. מי אמור לפצות אותי?

ראשית – המוסד לביטוח לאומי, ענף נפגעי עבודה. ניתן לקבל "דמי פגיעה" (תחליף למשכורת בתקופת המחלה) עד לפרק זמן של 91 יום לאחר הפגיעה. לאחר מכן יש לבקש זימון לוועדה רפואית לצורך קבלת זכויות נוספות, לרבות מענק נכות ו/או קצבת נכות. הוועדה הרפואית היא שקובעת את גובה הנכות, ועל החלטתה ניתן גם להגיש ערר לוועדה רפואית לעררים ובמקרה הצורך גם ערעור לבית הדין לעבודה.

שנית – חברת הביטוח המבטחת את המעביד. על מנת לקבל פיצוי מחברת הביטוח של המעביד יש להוכיח רשלנות של המעביד, כלומר להראות שהמעביד אחראי לארוע התאונה.
• מה הקשר בין הפיצוי מביטוח לאומי לבין הפיצוי מחברת הביטוח ?
בהתאם לעיקרון המשפטי שלפיו לא יינתן כפל פיצוי, הרי שהפיצוי מחברת הביטוח הינו פיצוי משלים מעבר למה שמשלם המוסד לביטוח לאומי.
• האם מידת האחריות של המעביד לתאונה משפיעה על גובה הפיצויים?
כן. על מנת לקבל פיצוי מחברת הביטוח של המעביד יש להוכיח רשלנות של המעביד, כלומר להראות שהמעביד אחראי לארוע התאונה. ככל שהאחריות של המעביד גדולה יותר, כך הפיצוי יהיה גבוה יותר.
• מה גובה שכר הטרחה לעורך הדין?
בתאונות עבודה שאינן תאונות דרכים שכר הטרחה נקבע בכל מקרה לגופו ובהתאם לנסיבותיו. על פי רוב, נהוג לסכם על שכר טרחה לפי אחוזים מתוך הפיצוי הסופי בתיק (לא כולל הוצאות אם ישנן).
• מדוע כדאי לפנות לעורך דין?
משום שעורך הדין מיומן יותר במשא ומתן מול חברות ביטוח, מכיר את החוק ואת פסקי הדין בנושא, וסביר להניח שישיג עבורך פיצוי גבוה יותר באופן משמעותי.
מדוע עדיף לפנות לעורך דין ולא לחברות שמתעסקות בזכויות רפואיות?
החברות המפרסמות עצמן בתחום מימוש זכויות רפואיות אינן מורשות ואינן מקצועיות מספיק בכדי להעניק ייעוץ משפטי. הן יכולות לסייע במילוי טפסים, אך רק עורך דין יוכל באופן נכון ומקצועי לכוון את הנפגע ולייעץ לו כיצד עליו לפעול. בנוסף, רק עורך דין רשאי לייצג נפגע בוועדות הרפואיות ובבית המשפט.